TİDE - Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Kullanıcı Adı: Şifre: Üye olmak istiyorum | Şifremi unuttum
TİDE
TIDE ECIIA IIA
TİDE, ECIIA ve IIA üyesidir
About TIDE
TIDE Hakkinda
Yayınlar / Bülten / Bülten Arşivi / Aralık 2004 Bülteni

ARALIK 2004

Saygıdeğer Meslekdaşlarımız ve Sayın Üyelerimiz,

Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği'nin aylık olarak gerçekleştirdiği faaliyetleri, önümüzdeki dönemler için faaliyet planlarını ayrıca üyesi olduğumuz ‘Institute of Internal Auditors –IIA' den haberleri ve gelişmeleri sizlerle paylaşmak amacıyla yayınlamaya başladığımız ‘İç Denetim Bülteni'nin Sekizincisi olan bu bültenimizde sizlere Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz faaliyetler ile Aralık ayı faaliyet planımızı paylaşacağız.

TİDE'den Haberler

Derneğimizin 10. Olağan Genel Kurulu' nun ilk toplantısı 21 Ocak 2005 Cuma günü saat 12.00' de, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının da 29 Ocak 2005 Cumartesi günü saat 13.00' de Point Otel - Taksimde yapılması için çalışmalar devam etmektedir.

Sertifikasyon Haberleri

Kasım 2004 Sertifikasyon sınavları yapıldı

92 kişinin kaydolduğu CIA sınavı 17-18 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Sınavda Kısım 1'den 63, Kısım 2'den 42, Kısım 3'ten 26 ve Kısım 4'ten 25 olmak üzere toplam 156 test için başvuru yapıldı; sonuçların Ocak-2005 ortasına kadar belli olması bekleniyor. 18 Kasım tarihinde ise 5 kişinin katılımı ile CFSA , 2 kişinin katılımı ile de CCSA sınavları gerçekleştirildi. CFSA sınavına katılan 5 kişinin 3'ü başarılı oldu. CCSA sınavına katılan 2 kişide sınavı başarı ile verdi.

CIA Sınavları artık Türkçe olacak

TİDE ile IIA arasındaki sertifikasyon sözleşmesi sona erdiği için yenilendi. Yenilenen sözleşme ile sınavların Türkçeye çevrilebilmesi olanaklı hale geldi. Mayıs-2005 tarihinden itibaren CIA sınavlarının türkçe yapılması için çalışmalarımız devam ediyor. Detaylı bilgilerewww.tide.org.tr adresinde daha sonra yer verilecektir. Daha öncede belirtildiği gibi CIA sertifikası için Mayıs-2005 döneminde yapılacak sınavda indirim yapılarak ücret, test başına 50$'a düşürülmüştür, detaylarına web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Çalışma kitabı olarak Gleim'in kitaplarını kullanmak isteyenler, ingilizce olan 11. baskısını (stoklar elverdiği ölçüde) TİDE merkezinden temin edebilirler. Sınav başvuru formları ve tanıtım broşürlerine (şu anda ingilizce olarak) TİDE web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sosyal faaliyetlerimiz

TİDE'de üyeler arası bilgi alışverişi ve kaynaşmayı sağlamak amacı ile Yönetim Kurulu olarak her ayın ilk Salı gününü "Happy Hours" günü olarak saptamıştık. 7 Aralık Salı günü yapılması gereken mutat toplantımız malesef Yeni Yıl ve YTL'ye geçiş çalışmaları nedeni ile yapılamadı.

4 Ocak 2005 Salı günü yapılması gereken mutat toplantımız Ocak sonunda yapılacak olan Genel Mali Kurul çalışmaları sebebi ile yapılamayacaktır.


Saygılarımızla,
TİDE Yönetim Kurulu Üyeleri
Adına Genel Sekreter

Bülteni Microsoft Word formatında bilgisayarınıza indirin.

Seminer Programı

Diğer Sitelerimiz

İç Denetim Dergisi

Türkiye İç Denetim Kongresi

Mesleki Gelişim Akademisi

Akademik Forum 2016

İç Denetime Genç Bakış

Sanal Müze

Site İçi Arama

Ara


Site Haritası / Sıkça Sorulan Sorular

Basn Odas
Basın Odası Mevzuat Envanteri