TİDE - Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Kullanıcı Adı: Şifre: Üye olmak istiyorum | Şifremi unuttum
TİDE
TIDE ECIIA IIA
TİDE, ECIIA ve IIA üyesidir
About TIDE
TIDE Hakkinda
Kongre / 8. Türkiye İç Denetim Kongresi

8. TÜRKİYE İÇ DENETİM KONGRESİ

"Risk, Denetim ve Kurumsal Yönetim (Avrupa Kongresi)"

8. Türkiye İç Denetim Kongresi, ECIIA Avrupa İç Denetim Konferansı ile birlikte 7-9 Ekim 2004 tarihlerinde İstanbul'da The Marmara Hotel - İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.

Konferansa 28 Avrupa ülkesi ve A.B.D.'den iç denetim uzmanları, akademisyenler, IIA - Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü ve ECIIA - Avrupa Konfederasyonu Başkan ve yöneticileri ile üye ülkelerin enstitü başkanları katılarak iç denetim alanında yeni yaklaşım, kuram ve uygulamalar hakkında bilgi, görüş ve deneyimlerini paylaşmışlardır.

Konferansta, "Risk, Denetim ve Kurumsal Yönetim" konularında gerçekleştirilen çeşitli oturumlar da; Kamu ve Özel Sektör kurum ve kuruluşlarında Modern İç Denetim ve Risk Yönetimi Uygulamaları, İç Denetim Standartlarında Yeni Düzenlemeler, Sarbanes-Oxley Uygulamaları, Risk Odaklı Denetim Planlaması, Kurumsal Yönetim ve Denetim Komitelerinde İç Denetimin Rolü, Şirket Birleşme ve Satınalmalarında Denetim, Yolsuzlukların Denetimi, Bilgi Teknolojisi Denetimi konularında 4 ana, 20 paralel oturumda Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden ve A.B.D'den katılan 25 konuşmacı bildirilerini sunmuştur.

Türkiye iç Denetim Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen Avrupa iç Denetim Konferansı; konferans organizasyonu, katılım yaygınlığı, konu ve içerik kalitesiyle IIA-Inc, ECIIA ve üye ülkelerin büyük övgüsünü kazanmıştır.

İç Denetimin Avrupa Zirvesi sayılan konferans ve genel kurul toplantılarının İstanbul'da yapılması, denetçilerimize Avrupalı meslekdaşları, iş adamları ve yöneticilerimiz ile biraraya gelme, doğrudan iletişim kurma, bilgi, görüş ve deneyimleri paylaşım fırsatı sağlamıştır.

Kongre programı, sunumları ve fotoğraflarına aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Seminer Programı

Diğer Sitelerimiz

İç Denetim Dergisi

Türkiye İç Denetim Kongresi

Mesleki Gelişim Akademisi

Akademik Forum 2016

İç Denetime Genç Bakış

Sanal Müze

Site İçi Arama

Ara


Site Haritası / Sıkça Sorulan Sorular

Basn Odas
Basın Odası Mevzuat Envanteri