Üyelik İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Üyelik İle İlgili Sıkça Sorulan SorularTürkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) Üyeliği ile ilgili sıkça sorulan tüm sorulara bu bölümde yer vermeye çalıştık. Burada cevabını bulamadığınız bir sorunuz olursa tide@tide.org.tr adresinden veya 0212- 212 55 25 -24 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.  • www.tide.org.tr sayfasında yer alan Yeni Üyelik butonuna tıklayarak başvuru formunu online doldurun.
  • Başvuru formunun çıktısını alarak her sayfasını imzalayın, ekinde istenilen belgeler ile birlikte Enstitümüzün Mecidiyeköy Mh. Cemal Sahir Sk. No:29/30-31 Şişli/İstanbul, Türkiye adresine gönderin.
  • Başvuru evraklarınız eksiksiz olarak tarafımıza ulaştıktan sonra kontrol edilerek değerlendirilecek ve tarafınıza geri dönüş yapılacaktır.
Evet. Üyelik ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz.
Üyelik çeşitleri hakkında buradan bilgi edinebilirsiniz.
Başvuru evraklarınız eksiksiz olarak Enstitümüze ulaştıktan sonra kontrol edilecek ve değerlendirildikten sonra tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Üyeliğiniz onaylandığı takdirde, TİDE üye numaranız, web sayfası giriş şifreniz ve IIA üyelik numaranız e-posta yolu ile tarafınıza iletilmektedir. Üye onay yazınız İç Denetim dergisinin son sayısı ile birlikte kayıt olurken vermiş olduğunuz adresinize kargo yolu ile gönderilmektedir.
Üyelik avantajlarına buradan ulaşabilirsiniz.
Üyelik ödemelerinde fatura veya makbuz kesilmemektedir. Dernekler Kanunu md.38’e göre üyelik aidat ödemelerinde havale veya kredi kartından ödeme yolu ile yapılan tahsilatlar için makbuz kesilmesine gerek bulunmamaktadır. Kredi kartı ekstrenizi veya havale ödeme dekontunuzu masraf dekontu olarak şirketinize ibraz edebilirsiniz.
tide@tide.org.tr adresine sistemde kayıtlı olan e-posta adresinizden T.C. kimlik numaranızı yazarak talebinizi iletebilirsiniz.
www.tide.org.tr sayfasından üye girişi bölümüne e-posta adresinizi yazarak “Şifremi unuttum“ adımından ilerlemelisiniz. Şifreniz kayıtlı e-posta adresinize iletilecektir.
Kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinizi ve şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun. Eğer problem devam ediyor ise tide@tide.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Aidat borcunuz olması sebebi ile üyeliğiniz pasif görünmektedir. Aidat borcunuzu ödedikten sonra üye girişi yaptığınızda üyeliğiniz Aktif olarak görünecektir.
Üyelik bilgilerinizi güncellemek için www.tide.org.tr sayfasında “Üye Girişi”/“Üye Paneli”/ “Üyelik İşlemleri” yönlendirmesini takip ederek gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra “Kaydet” butonuna tıkladığınızda bilgileriniz güncellenmiş olacaktır.
E-posta adres değişikliği için tide@tide.org.tr adresinden veya 0212- 212 55 25 - 24 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz
Üyelik ücretinizi www.tide.org.tr sayfasından üye girişi yaparak kredi kartınız ile online olarak veya aşağıdaki hesap numarasına açıklama bölümüne adınızı ve soyadınızı yazarak havale yoluyla ödeyebilirsiniz.

Hesap adı : Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği
Banka : QNB Finansbank Levent Şubesi
IBAN : TR22 0011 1000 0000 0051 0969 96
Üyelik fırsatlarından faydalanabilmeniz için, üyeliğiniz devam ettiği süre boyunca her yıl aidat ödemeniz gerekmektedir.

Dernek üyeliğinizi https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-dernek-uyeligi-sorgulama-ve-sonlandirma linkinden sorgulayabilir ve sonlandırabilirsiniz.

Üyeliğinizi sonlandırmak isterseniz, TİDE Yönetim Kurulu Başkanlığı’na hitaben hazırlayacağınız üyelikten ayrılma talep yazınızı ıslak imzalı olarak TİDE’nin Mecidiyeköy Mh. Cemal Sahir Sk. No:29/30-31 Şişli/İstanbul, Türkiye adresine gönderebilirsiniz.

Geçmiş dönem aidat borcunuz var ise ödeyerek internet sitemizde Yeni Üyelik butonuna tıklayarak başvuru formunu online doldurarak yeni üyelik başvurusunda bulunabilirsiniz. Üyelik başvurunuz, Enstitümüz tarafından yeni üyelik başvurusu olarak değerlendirmeye alınır.
Üniversite öğretim üyeleri ve öğretim görevlileri ile bu okullarda okuyan öğrenciler TİDE’ nin akademik üyesi olabilirler. İnternet sitemizde Üyelik Çeşitleri bölümünden Akademik üyelik ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Akademik üyeler aidat ödemezler, asıl üyelere tanınan indirim olanaklarından aynı şekilde yararlanabilirler ancak Genel Kurul’da oy kullanma hakları bulunmamaktadır.

Akademik üyeler, Asıl Üyelik şartlarını sağlamaları ve talep etmeleri halinde üyelik türlerini değiştirebilirler.