DUYURULAR

25.05.2016

İÇ DENETİMDE VE TOPLUMDA FARK YARATANLARA TİDE’DEN “FARKINDALIK ÖDÜLLERİ”

Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), İç Denetimde farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği “Farkındalık Ödül Töreni”ni 24 Mayıs tarihinde Swiss Hotel’de gerçekleştirdi. Bu yıl 6‘ncısı düzenlenen ödül töreninde, mesleki farkındalığın gelişimi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan kurum ve kişiler ile toplumsal alanda fark yaratan kişi ve kurumlar ödüllendirildi.
Dünya çapında 170 ülkede 190 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA) Türkiye temsilcisi olan TİDE’nin “Farkındalık Ödül Töreni”nde 5 ayrı kategoride 30 ödül sahiplerini buldu. 
“Kurumsal Farkındalık”, “Bireysel Farkındalık”, “Akademik Farkındalık”, “Toplumsal Farkındalık”, “TİDE Özel Ödülü”  ve TİDE Kurucusu / Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun adına verilen “Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü”  kategorilerinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren kişi ve kurumlar ödüllendirildi. 
Ayrıca, TİDE’nin insan kaynakları süreçleriyle ilgili sağladığı katkılardan dolayı Uluç Büyükbeşe’ye, CCSA sınavlarındaki dünya birinciliği nedeniyle Latif Cem Ösken’e, CIA sınavlarında aldıkları global dereceler nedeniyle Asım Kurt ve Fatma Koca'ya da plaket verildi.

Fark Yaratanlar 
Kurumsal Farkındalık   / Kalite Güvence
 CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.
 Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 Borsa İstanbul A.Ş.
 KKB Kredi Kayıt Bürosu A.Ş.
 Alternatif Bank A.Ş.

Kurumsal Farkındalık  / Tanıtım Faaliyetleri

 Kordsa Global Endüstriyel İplik ve Kord Bezi Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.
 Nobel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 Gürallar Grubu
Deloitte Türkiye

Kurumsal Farkındalık  / Sürekli Mesleki Gelişim

 Eti Maden İşletmeleri A.Ş.
 Coca Cola İçecek A.Ş.
 İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 Boru Hatları İle Petrol Taşıma A.Ş.
 Elektrik Üretim A.Ş.
 Türkiye Vakıflar Bankası T.AO
 Türk Telekomünikasyon A.Ş.
 T.C. Maliye Bakanlığı

Kurumsal Farkındalık / Sertifikasyon
 
 T.C. Dışişleri Bakanlığı
 Gazi Üniversitesi

Bireysel Farkındalık / Gönüllü Hizmetler
 Tolga Usluer     

Akademik Farkındalık
 Boğaziçi Üniversitesi       Kurumsal Ödül 
 Boğaziçi Üniversitesi Araştırma Görevlisi  Seda Erdoğan  Bireysel Ödül
 
Toplumsal Farkındalık / Sosyal Sorumluluk

 Türkiye Kadın Girişimciler Derneği                 Kurumsal Ödül
 Turmepa DenizTemiz Derneği     Kurumsal Ödül
 Vehbi Koç Vakfı       Kurumsal Ödül
 Hacı Ömer Sabancı Vakfı – Fark Yaratanlar Programı  Kurumsal Ödül
 Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. – Düşler Akademisi  Kurumsal Ödül
 Prof. Dr. Aziz Sancar      Bireysel Ödül
 Ayşe Arman       Bireysel Ödül

Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü
 
 Jean Pierre Garitte


Detaylı Bilgi İçin: 
Haber Atölyesi / 0216 545 01 03
Zübeyde Turgut - 0533 953 78 57- Aslı Taştemur - 0530 265 15 95- Nihan Varal - 0530 776 08 21
  

TİDE - Şirket yönetim kurullarının ve üst düzey yöneticilerinin stratejik iş ve çözüm ortağı olan iç denetçilerin meslek örgütü Türkiye İç Denetim Enstitüsü TİDE, iç denetim mesleğinin ve profesyonellerinin uluslararası standartlar ile uyumlu, küresel seviyede yetkin uygulaması için güvence oluşturmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü, mesleğin profesyonellerinin yetkinlikleri, finans ve reel sektör şirketlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarının kurumsal yönetim kalitesi, düzenleyici otoritelerin düzenlemelerinin uygulamadaki uyum kalitesi, mesleğin akademik gelişimi için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan iç denetim, kurumsal yönetim, iç kontrol ve risk yönetimi konularında yetkin uzmanların bilgi, deneyim ve iyi uygulama örneklerini paylaştıkları "Türkiye İç Denetim Kongresi", yazı, makale ve söyleşileri ile mesleki gündemi belirleyen, temel mesleki bilgi ve referans kaynağı "İç Denetim Dergisi", sürekli güncelliği sağlanan ve dilimize çevrilen "Uluslararası İç Denetim Standartları ve Mesleki Uygulama Çerçevesi", iç denetim profesyonellerinin küresel yetkinlik belgesi "Uluslararası İç Denetçi Sertifikası", sürekli gelişim için "Mesleki Gelişim ve Yetkinlik Seminerleri", mesleki akademik gelişime yönelik "Akademik İlişkiler ve Gelişim Programı", profesyonel kariyer fırsatlarının değerlendirilmesi için "Kariyer Merkezi" olmak üzere pek çok uluslararası ve ulusal mesleki birikimlere erişim ve paylaşım imkanları sağlanmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü, bu hizmetleri ile mesleğin profesyonellerine ve iş dünyamıza güncel kalmak, değişim, gelişim ve büyümenin ortağı olmak konusunda fırsatlar sunmaktadır. Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) ve Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA)’nun temsilcisi olan ve yönetim organları ile çalışma komitelerinde aktif görev alan Türkiye İç Denetim Enstitüsü, "Meslekte küresel gelişim ve mükemmelliğin paydaşı olmak" vizyonu ile şirketlerimizin yönetim kurulları, denetim komiteleri, icra kurulu başkanları (CEO), üst düzey yöneticiler ve iç denetçiler, kamu kurum ve kuruluşlarımız, düzenleyici kurumlarımız, üniversitelerimiz ve akademisyenlerimize hizmetleri ile kalıcı değer yaratma misyonunu sürdürmektedir. www.tide.org.tr