DUYURULAR

16.06.2016

TİDE bünyesinde yer alan Akademik İlişkiler Komitesi (AİK); İç Denetim mesleği ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinlikleri geliştirecek akademik programların geliştirilmesi ve kariyer yapılmasını teşvik etmek amacıyla akademisyenler, öğrenciler, eğitim kurumları, meslektaşlar, iş ve kamu kurumları ile ilişkileri geliştirmek ve desteklemek misyonu ile faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bu çerçevede iki yılda bir olmak üzere; TİDE, Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) ve Uluslararası Akademik Forum’un ev sahipliğini üstlenen üniversitenin işbirliğinde Akademik Forumlar düzenlenmektedir.

İki yılda bir düzenlenen Uluslararası Akademik Forum daha önce; Marmara Üniversitesi (2010), İstanbul Üniversitesi (2012) Galatasaray Üniversitesi (2014) ve Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliğinde (2016) gerçekleştirilmiştir.

Uluslararası V. Akademik Forum, Mayıs 2018'de Anadolu Üniversitesi'nde yapılacaktır. 6 Mayıs 2016 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen IV. Uluslararası Akademik Forum kapanışında, Akademik Forum bayrağı, Boğaziçi Üniversitesi adına Prof. Dr. N. İrem Nuhoğlu tarafından, Anadolu Üniversitesi adına Prof. Dr. Melih Erdoğan’a teslim edilmiştir.

Uluslararası V. Akademik Forum’da, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde görüşmek dileklerimizle…