DUYURULAR

25.07.2011

Enstitümüz Mart ayında Kamu İç Denetçileri Derneği (KİDDER) ile birlikte "Kamu Yönetiminde Sürdürülebilirlik" ana temasıyla Kamu İç Denetim Konferansını gerçekleştirmiştir. Ülkemizin düzenleyici otoriteleri ve değerli kurumlarından profesyoneller “Sürdürülebilirlik” için, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Kongre oturumlarında konuşulan konuları Dergimizin Aysberg bölümünde geniş olarak yer vermeye çalıştık.
 
Tüm dünyada Denetimde farkındalık ayı olarak kutlanan Mayıs ayı etkinliklerimize ve çeşitli aktiviteler ile mesleğimizde farkındalığın artması, mesleğimizin standartlara uygun gerçekleştirilmesi ve mesleğimizin yaygınlaştırılması için çaba harcayan kuruluşlara teşekkürlerimizi ifade eden ‘Farkındalık Ödülleri’ne ilişkin tören ile ilgili haberleri dergimizin bu sayısında görebilirsiniz.
 
Bu sayımızın ‘Yakın Plan’ sayfalarında meslektaşımız ve aynı zamanda sekiz yıldır Türkiye Süper Ligi’nde, beş yıldır da FIFA hakemi olarak uluslararası müsabakalarda görev alan başarılı hakemlerimizden Bülent Yıldırım’ı ağırladık. Son günlerin gündemini oluşturan  Türk futbolu ile ilgilii yaşananlar dikkate alındığında bu röportajı ilgiyle okuyacağınıza inanıyoruz. 
 
Derginin diğer bölümlerinde ise yine iç denetimle ilgili güncel gelişmelere ve faydalı olacağı, ilgiyle okunacağı düşünülen makale ve yazılara yer verildi.

Dergimiz aidat borcu olmayan üyelerimize ücretsiz olarak gönderilecektir.
 
Dergimizi keyifle okumanızı diliyoruz...