DUYURULAR

20.01.2017

TİDE, Kurumsal Yönetim Derecelendirmesi yaptıran STK’lar arasından en yüksek nota sahip sivil toplum kuruluşları içerisinde yer alarak, TKYD Kurumsal Yönetim Ödülü almaya hak kazandı.

İç denetim mesleğinin ve profesyonellerinin uluslararası standartlarla uyumlu, küresel seviyede yetkin uygulaması için güvence oluşturan ve şirket yönetim kurullarının ve üst düzey yöneticilerinin stratejik iş ve çözüm ortağı olarak faaliyet gösteren Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), kurumsal yönetim kalitesine verdiği önem ile fark yaratarak ödüle layık görüldü.

TİDE, Borsa İstanbul (BİST) Kurumsal Yönetim Endeksi’nde yer alan şirketlerin yıl içerisinde aldıkları Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notları temel alınarak verilen Kurumsal Yönetim Ödül Töreni’nde, Kurumsal Yönetim Derecelendirmesi yaptıran STK’lar arasından en yüksek nota sahip sivil toplum kuruluşları içerisinde yer alarak, TKYD Kurumsal Yönetim Ödülü almaya hak kazandı.

19 Ocak 2017’de Intercontinental İstanbul Otel’de düzenlenen X. Kurumsal Yönetim Zirvesi’nde, TİDE Yönetim Kurulu Başkanı Menteş Albayrak’a, ödülünü TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik sundu.